SPREMEMBE oz. DODELAVE na WEBER žarih na OGLJE

Vse o vaših predelavah, doma narejeni žari,...

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
17 Jan 2014, 19:13
"BOLJŠE KROŽENJE VROČEGA ZRAKA"
Pri posrednem načinu peke se vmesni prostor med košarama za oglje prekrije z alu. folijo ali inox ploščo izdelano po meri. :!:

Inox vmesna plošča za odboj toplote.JPG
Inox vmesna plošča za odboj toplote.JPG (676.62 KiB) Videno 6538 krat

"NASTAVITEV VIŠINE MREŽE"
Pri direktnem načinu peke si lahko z distančniki višino "mreže za peko" glede na "mrežo za oglje", po želji spreminjate. :!:

DVIG MREŽE za 5 cm s pomočjo DISTANČNIKOV.JPG
DVIG MREŽE za 5 cm s pomočjo DISTANČNIKOV.JPG (681.74 KiB) Videno 6537 krat

"ZAŠČITA POKROVA"
Če imate namen pokrov še dolgo časa občudovati brez risic-razic priporočam, da se zaščitijo vsi drsni deli lovilca-držala pokrova na žaru.
Prav tako je dobro odmakniti z distančno pušo vrteče stransko lovilno kolo pri držalu za pokrov od ohišja žara. :!:

Zaščite drsenja pokrova po kovini pri odpiranju.JPG
Zaščite drsenja pokrova po kovini pri odpiranju.JPG (697.36 KiB) Videno 6537 krat

Odmik rolerja pokrova - lažje ujame pokrov.JPG
Odmik rolerja pokrova - lažje ujame pokrov.JPG (669.6 KiB) Videno 6537 krat
MREŽA ZA    PEČENJE      (raster 6x6 mm) z 10 mm ROBOM.JPG
Poizvajalec raznih INOX mrež po želji stranke v Celju !!!
Omejilna KOŠARA ZA OGLJE.JPG
OMEJITEV KURIŠČA (1).JPG
Zadnjič spremenil Garti dne 04 Feb 2015, 22:06, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
17 Jan 2014, 22:15
Kar je dobru nej slabu! :idea:

A lahko tiste distančnike malce bolj opišeš in predvsem kako si jih fiksiral (ker se mi zdi da kotla nisi vrtal)

LP Andrej

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
18 Jan 2014, 08:03
Na koncu orig. nosilčkov zg. mreže, kateri so privarjeni na kotel, sem izvrtal luknjo, izvrtine pa zaščitil s posebno črno email barvo.
Distančnik za dvig 5cm: 2x podaljšana matica M8, stojni kratki vijak za povezavo obeh matic med seboj, spodaj vijak M8, zgoraj privarjena 3D podložka M10 ter zg. centrirni vijak za mrežo (odvisen od modela žara). Izvrtine vrtati NEŽNO-POČASI !!!
:!:

2-DISTANČNIK ZA DVIG MREŽE.JPG
2-DISTANČNIK ZA DVIG MREŽE.JPG (686.77 KiB) Videno 6532 krat
Zadnjič spremenil Garti dne 26 Jan 2014, 10:29, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
18 Jan 2014, 13:21
Bravo :idea:

Enostavno in učinkovito..No ko smo že pri temi ... imam One Touch 57 Original. Ker pa me je motil pepel ki mi ga je veter razpihaval po terasi, mi je Kralj žara dobavil posodo za pepel. Tako je One Tuch Original "abgrejdan" na Premium 8-) .

Tudi zdaj je takšna priložnost kdor namerava kupit dober žar. V outletu je poceni One Touch 57, na uradni Webrovi strani si oglejte posodo za pepel ki stane okrog 60 eurov. Vse ti dobavi Kralj žara (ni bila nič višja cena kot v Nemčiji)in nazadnje je še vedno nekaj ceneje kot pa je cena Premimuma. Je pa res da še vedno manjka nekaj opreme, ampak za začetek je kar dost.
Pol pa še malo gartijevih idej pa to rata že prava krušna peč oz. ;)

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
31 Jan 2015, 17:51
Forum dolgo ni deloval, zato se je vmes dogajalo marsikaj. Na W OTP 67 cm se je zgodilo naslednje:

# Povečanje zračnosti pri kasetah za brikete. S tem bistveno lepše - enakomerno izgorevajo briketi tudi pri straneh.
6-Povečanje ZRAČNOSTI KASETza brikete.JPG
Zadnjič spremenil Garti dne 29 Mar 2015, 16:45, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
31 Jan 2015, 18:51
Pri peki purice sem naletel na problem višine pod pokrovom. Prešinila me je ideja, kaj če bi povečal-povišal kurišče z VMESNIM DISTANČNIM OBROČEM.
Ker Weber nima v ponudbi kaj podobnega sem našel izvajalca, kateri mi je izdelal željeni obroč z vsemi ročaji, zavihki, držki na različnih višinah za glavno rešetko, ... . S tem sem si povišal prostor za peko za 16 cm. Obnese se fenomenalno !!!
Izdelano je PROFESIONALNO zato ga priporočam vsem ostalim:
Jerica Merzelj Gojznikar s.p.
Kaplja vas 46
Prebold
E-mail: merzelj@siol.net
Tel.: 03 7053186

# SPREMENJEN VIDEZ MOJEGA WEBERČKA, ON JE MOJA LJUBEZEN !!!
9-DISTANČNI OBROČ na W. OTP 67 cm.JPG

DISTANČNI OBROČ na W. OTP 67 cm (2).JPG

DISTANČNI OBROČ na W. OTP 67 cm (5).JPG

DISTANČNI OBROČ na W. OTP 67 cm (7).JPG

DISTANČNI OBROČ na W. OTP 67 cm (3).JPG
Zadnjič spremenil Garti dne 29 Mar 2015, 16:47, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
15 Feb 2015, 13:41
Z zgoraj omenjenimi dodelavami na mojem W OTP 67cm (omejitev kurišča, vmesni distančni obroč za povišanje kurišča, ...) sem si s tem omogočil tudi različno izbiro medsebojnih višin pri peki med rešetko-mrežo za brikete in rešetko-mrežo za pečenje (min. 130mm , 145mm , 200mm , 230mm in max. 290mm).
Glede na povečani notranji volumen žara pa moram paziti na popolno izkoriščenost pretoka svežega zraka od spodaj LE SKOZI KASETE z briketi oz. le na omejeno področje spodnje rešetke kjer se nahaja oglje-briketi.

Za pospešeno razžaritev oglja-briketov in doseganja višjih temperatur pa si na začetku lahko pomagam z distančniki pokrova žara tako, da imam med spodnjim delom žara in pokrovom cca. 7 mm odprtine (odlični način za peko PIZZE).

LP, :P
Priponke
Vmesni obroč proti izgubi toplote.JPG
Vmesni prostor med steno žara in kuriščem zaprt z vmesnim vložnim obročem.
Vmesni obroč proti izgubi toplote med kuriščem in žarom.JPG
9-Distančnik za dvig (5 mm) pokrova od dist. obroča.JPG
Distančniki za dvig pokrova med peko (večji pretok zraka in višje T).
9-Distančnik za pokrov.JPG

Uporabniški avatar
Zvezda terase
Zvezda terase
17 Maj 2015, 19:37
Garti, ti si čis nor, tegale weberčka si bolj spimpal k kšn mulc svojo hondico ;-) bravo. Vidm da mas tole makino res izkoriščeno na sto in en način.

Uporabniški avatar
Zvezda terase
Zvezda terase
17 Maj 2015, 19:57
Me pa še zanima. Doma mam weber one touch 47. In sicer unga k ma spodaj krožnik za pepel in ne posode. In tale krožnik je kr zoprn za pusanje pepela, vedno morm pol neki podstavlat, pa še zmer gre pepel po celi terasi. Zdj sm pa nasu tole http://www.kraljzara.si/pripomocki-in-rezervni-deli/rezervni-deli/posoda-za-pepel-obroc-one-touch-za-zare-na-oglje-47-cm.html
Zanima ali kdo ali ima izkušnje, kakšna je monataža te posode. Je treba kj na novo vrtat al kako. Mogoče Nejc al Miha vidva kj vesta.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
17 Maj 2015, 20:24
Zdravo, jaz sem 57 tko abgrejdal s posodo za pepel. Nič ni vrtanja, samo nogice boš snel in zataknil nazaj pa bo.

Nazaj na forum

2017 KraljZara.si. Vse pravice pridržane.

Spremljajte nas na Facebooku: