Katero oglje je dobro za uporabo?

Splošno o mesu, začimbah, zelenjavi, staranju,...

Uporabniški avatar
Kralj Žara
Kralj Žara
03 Feb 2015, 14:48
Pozdravljeni,

katero oglje uporabljate, kak dober slovenski ogljar mogoče?

LP miha

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
10 Feb 2015, 21:46
Začel sem z Webrovimi briketi. Z njimi sem pekel kar nekaj časa. Z njimi sem bil kar zadovoljen. Preizkusil sem tudi Lidlove. Te so manjši, časovna vzdržljivost pa še kar.
Ko pa je imel Interspar akcijo 1+1 sem nabavil kar nekaj vreč njihovega ( :shock: cena!). Za njih izdeluje in pakira nek ogljar iz Bosne in Hercegovine. Bil sem prijetno presenečen nad njihovimi lastnostmi in vzdržljivostjo ;) .
Tako imam trenutno doma zalogo Intersparovih in Webrovih briketov.

Lp, :P
Zadnjič spremenil Garti dne 18 Maj 2015, 19:11, skupaj popravljeno 1 krat.

Žar navdušenec
Žar navdušenec
01 Maj 2015, 11:20
Oglja vzamem par vreč, ko izvem za kakega domačega ogljarja. Trenutno imam oglje iz dolenjske, ki je res nadpovprečno. So res pazili, kaj delajo. Če kdo rabi kontakt naj pove.
Najboljši briketi price/performace so Lidlovi. Weber briketi pa se pri meni nekako ne obnesejo, ker zelo velikokrat preslabo gorijo - to govorim za low&slow. Pri meni peka traja 8-12 ur in rabim gorivo o katerem se mi ni treba sekirat. Lidlove pa naložiš in delajo zelo podobno kot ameriški Kingsford, ki so tam alfa in omega. ;)

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
01 Maj 2015, 12:02
Prosim za kontakt tega ogljarja !!! in morda CENO/kg !!!
LP, :P

Žar navdušenec
Žar navdušenec
01 Maj 2015, 12:20
041 388 490 - g. Turk. Žakelj cca. 13kg. Jaz sem ga dobil za 15EUR.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
17 Maj 2015, 22:35
Zaenkrat so mi najbolje služili Longlasting Premium briketi :)

Predlani so imeli odlične brikete v OBIju..če se ne motim so bili od HOLZ in je bla 10kg rjava vreča. Lanskoletni OBIjevi briketi (isto pakirani 10kg..bela vreča..) ..katastrofa. Se niso nikakor vžgali. Sem jih kuril z brenerjem... nič.. kot da bi bili prepiti z vodo. Letošnji so znamke FLAMMENCO... take male pisane 3kg vrečke... briketi so tako tako..oglje pa je katastrofa. Cel čas poka in leti ven iz žara itd... s tem da sem moral poklicat zaposlene da mi odprejo novo paleto ker razstavljena je bila cela premočena :x

Poizkusil sem tudi petrolove FOREST Brikete, ki niso tako slabi.

Imajo pa sedaj v OBIju zelo dobro ceno Webrovih Longlasting Premium briketov... 3kg je 5€ ali 5,90€ če se ne motim..(drugje je 9,50) pa tudi ostali izdelki imajo kar nizke cene od olja v spreju, dodatkov in do žarov. Res pa da ni dosti izbire.. vsaj na mojem koncu :)

Uporabniški avatar
Kralj Žara
Kralj Žara
18 Maj 2015, 08:56
Samo za info,

oglje bomo v kratkem imeli tudi pod blagovno znamko Kralj Žara.

LP Miha

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
18 Maj 2015, 13:04
Se pridružujem večini. 80% uporabljam Lidlove, 20% Weber Long lasting.
Najslabše briketo po mojih izkušnjah so Merkator in Jager.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
18 Maj 2015, 19:17
Jaz sem pa v letošnjem letu ostal kar na Interšparovih briketih (0,66 E/kg) ;) . Ob akciji sem si naredil nekaj male zaloge cca. 150 kg :D !

Lp, :P
Priponke
Zaloga briketov in nekaj oglja 2015.JPG

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
18 Maj 2015, 19:32
Zdravo!

Ja meni so še vedno najboljši Webrovi briketi - ko se gremo low and slow, za južno kuhat oz. pečt so Šparovi skoraj enako uporabni, če pa naletim v Lidlu na brikete jih pa tud obvezno vzamem. Ampak za moj občutek Webrovi delajo še vedno najboljše.

Tudi oglje mi je Webrovo čisto dobro, ampak le za klasično peko - čevapi, ražnjiči, pleskavica, v 57-ki je en poln štarter za prižiganje hitro premalo- jim zmanjka moči. Je pa to oglje fino za stejke peč. Vroče 15 minut ko pr norcih, pol pa konec in ti ni hudo za briketi ki v prazno dogorevajo.

Sicer pa probat je treba in če odgovarja je vseeno kaj uporabiš. Sicer pa cena - kaj pa vem, če imam za dober kos rostbeefa ali pa tri redenike reber bom pa ja zakuril z oreng zadevo... al ne 8-)

Nazaj na forum

2017 KraljZara.si. Vse pravice pridržane.

Spremljajte nas na Facebooku: