Termometri za žar

Diskusije o dodatkih za žare, omakah, kuharskih knjigah,...

Uporabniški avatar
Žar navdušenec
Žar navdušenec
01 Maj 2016, 16:41
Kaj pravize kej na termometer iz hoferja ki ga majo od jutri naprej v akciji? https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba/posebna-ponudba-od-torka-3-5-2016/produktdetailseite/ps/p/bbq-termometer-za-zar-1/
Prosim za vaša mnenja.
Lp
Uroš

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
02 Maj 2016, 07:04
Vsi termometri oz. igle, če niso temeljito preizkušene od kakega poznavalca, so MAČEK V ŽAKLJU :cry: . Priznavam le na Webra ;)

Lp, :P

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
21 Feb 2017, 14:03
Nova igrača, Thermapen 3 :D ....to pa je hiter prikaz temperature. Komaj čakam, da ga preizkusim na steakih :lol:
Priponke
DSC_1254.JPG

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
23 Feb 2017, 19:13
Pri nas je tud zadnji trenutek prišel nov žabec. :geek: .......... jutri ga bom že fino preizkusil. Potrebujem pa predvsem termo za prostor za peko, za meso bo pa Webrov.... itak ..... 8-) .. ;)
Priponke
frogii.JPG

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
06 Mar 2017, 10:58
Tale Thermapen je pa mercedes.....prej sem za finiširanje uporabljal zložljivega od Webra. Pri peki steakov me je motilo, ker je bil včasih res počasen. Sploh, če je bila želja medium ali well done je bil steak hitro prepečen. Pri Thermapenu pa je prikaz res v 3-4 sekundah :D Moti me edino, ker nima osvetljenega ekrana , kar pa so pri novemu modelu uredili. Ampak stari model sem našel po res ugodni ceni in ni mi žal, da sem ga nabavil.

http://www.ebay.com/itm/Grey-Splashproof-Superfast-Thermapen-3-Digital-Thermometer-/371883493235?hash=item5695fbc773:g:qfIAAOSwWxNYrFMU

Žar navdušenec
Žar navdušenec
16 Jan 2018, 13:53
Pozdravljeni

Odločam se za nakup termometra. Zanima pa me vaš predlog glede nakupa (imel bi takšnega, ki ima 2 sondi). Pa me zanimajo vaši predlogi/izkušnje.

Trenutno so v prodaji predvsem modeli npr. model iGrill mini2/3. Ti delajo preko Bluetooth-a, s katerim se povežeš na telefon.

Osebno pa se nagibam k nakupi kakšnega starejšega modela, npr. Weber 6741, predvsem zaradi cene in kolikor sem zasledil na internetu zadeve delajo. Kako je tukaj s povezljivosto z osnovno enoto?

Prosim za komentar oz. morebiti kakšen predlog drugega termometra.

hvala in Lp

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
16 Jan 2018, 15:14
Yerney, živijo! Iz mojih izkušenj, si lahko malo prebereš predhodne moje članke v zvezi s termometri. Po moje, ne rabiš nobenih dodatnih povezav na telefone ali kaj podobnega. Bistvo je, da igle merijo natančno T. Jaz še vedno prisegam le na Webrove termometre. Ne glej na denar ;) !!!

Lp, :P

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
16 Jan 2018, 18:47
Na Gartijevo izvajanje dodam lahko samo "Amen"
Iz lastnih izkušenj seveda. :D

Uporabniški avatar
Zvezda terase
Zvezda terase
16 Jan 2018, 21:09
Moje izkušnje s termometri v dobrem letu »grilanja«:
-Weber 6741… pozabil kaj vse zmore, ampak vem, da sem imel probleme s povezljivostjo
-Igrill2 na štiri sonde… reagira zelo počasi, primer za dolge peke low&slow. Nastaviš zgornjo in spodnjo mejno temperaturo in greš spat, če je temp. izven nastavljene -->alarm. Iz grafa je razvidno kaj se je dogajalo v vmesnem času. Ima možnost izvoza v excel… kakšen melanholik lahko pozneje analizira… cena cca. 120 EUR + dodatni dve sondi 2x 20 EUR
Pazi… Igrill2 že na bazni enoti prikazuje temperaturo, Igrill3 pa samo na telefonu (kolikor je meni znano).
-Superfast Thermapen 4… (3 do 5 sekund) res zelo hitro prikaže temp. Uporaben predvsem pri hitri peki, tudi za čevape,… Cena cca. 100 EUR
-BBQ Digital Folding Probe Thermometer Food Temperature Sensor Household Thermometer Kitchen Tools... Natančnost se lahko primerja s Superfast Thermapen 4, hitrost pa res zaostaja za cca. 2 sekundi. Ohišje, robustnost… je pa pač kitajsko, ampak vredno 7 EUR.

Kaj kupiti (zgolj moje mennje)? Odvisno od bugeta.
Neomejen … Igrill2 in Thermapen4
Srednji… Igrill2 in kitajček
Za silo je pa tudi samo kitajček ok.,čakati ga je potrebno cca. 1 mesec.

Nazaj na forum

2017 KraljZara.si. Vse pravice pridržane.

Spremljajte nas na Facebooku: