Kamen za pico

Diskusije o dodatkih za žare, omakah, kuharskih knjigah,...

Uporabniški avatar
Žar navdušenec
Žar navdušenec
02 Jul 2016, 21:34
Pozdravljeni. Kje bi kupil kamen za peko pice? Prosim za vašo pomoč. Lp

Uporabniški avatar
Žar navdušenec
Žar navdušenec
03 Jul 2016, 09:08
To vem. Sam iščem če bi še kje imeli pa da bi blo kaj ceneje. Hehe

Žar navdušenec
Žar navdušenec
04 Jul 2016, 09:17

Uporabniški avatar
Zvezda terase
Zvezda terase
04 Jul 2016, 11:57
jaz sem ga pred kratkim nabavil pri Lidlu v italiji. Imeli so okroglega in kvadratnega.
Sam sem vzel okroglega. Mislim, da je bil 14.90€. Nisem še preizkusil, je še v škatli...
Morda se pa pojavi tudi v Sloveniji...

Uporabniški avatar
Zvezda terase
Zvezda terase
04 Jul 2016, 12:10
http://www.lidl.de/de/ernesto-pizzastein/p218573

ne vem če pa vozijo tudi v Slovenijo. Mimogrede imajo še damaskus nože :-) bo verjetno bl revna zadeva...

Žar navdušenec
Žar navdušenec
09 Avg 2016, 09:04
Poglej v Intersparu..spomladi so jih imeli...bili so okrog 15€

Uporabniški avatar
Žar navdušenec
Žar navdušenec
26 Avg 2016, 13:58
Zdravo. Sem ga dobil od sodelavca za 6 pirov. Zdej vas bi pa prosil za kaj nasvetov kako in kaj.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
28 Avg 2016, 18:35
uojstersek ,mislim, da je o peki na kamnu na forumu že kar nekaj napisanega. Če kaj ne najdeš vprašaj direkt, da ne bomo sedaj nekih esejev pisal. :D

Žar navdušenec
Žar navdušenec
02 Maj 2018, 21:08
Pozdravljeni,

tudi sam imam vprašanje ki se tiče peke pice. Do sedaj sem stvari pekel samo v kaminu, sedaj pa razmišljam o nakupu Weber Master Touch GBS 57cm. Sicer bom verjetno redko kdaj zasedel celotno površino, sem se pa zanj odločil zaradi kvalitete in pa možnosti indirektne peke.

Sedaj pa me zanima kako v njem speči pico. En Webrov kamen za pico ima zraven aluminijast pladenj, na katerem se ta peče. Sklepam da je enako ce na kamen polozim pekač za pico iz trgovine (tanek okrogel z luknjami v dnu)? Rad bi pekel tako, da samo zamenjam pladenj, brez da bi moral pri odprtem žaru prekladati pice z enim pladnjem ali pa lopatko (če bi pekel direktno na kamnu).
Če je peka na pekacu iz trgovine ok, potem bi lahko za peko uporabil tudi Gourmet kamen za pico.

Sem pa bral da je fora kamna samo to da absorbira in oddaja toploto in da se enak oziroma boljši učinek doseže z jeklenko ploščo. Bi bila mogoče primerna tudi litoželezna? Razmisljal sem namreč, če bi kupil litoželezno ploščo in jo uporabljal kot ploščo za peko in kot "kamen" za pico, nanjo bi potem postavil pekač s pico. Gledal sem recimo naslednjo: https://www.fajntim.si/zar-plosca-okrogla
Je prevelika za moj žar, glede na to da bo ob straneh samo dobrih 5cm prostora za kroženje zraka?

Nazaj na forum

Vroče teme

Novi uporabniki

matjaž.kunc

mico2711

spadekevin

togri

crowek

tomazpog

2017 KraljZara.si. Vse pravice pridržane.

Spremljajte nas na Facebooku: