Kateri žar naj kupim?

Diskusija o žarih na oglje, plinskih in električnih žarih.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
30 Jun 2016, 09:20
Moj nasvet je, počakaj in zberi denar za W 57-ko :? :D . Sedaj še ne veš, kako se ti bo pogled na peko spremenil in spoznal boš popolnoma nova, morda še nepoznana obzorja peke, ko boš začel uporabljati le tega :D :D :D . Kupiš enkrat, vrniti se ne moreš :cry: ! ŠE ENKRAT POIŠČI VSE NAŠE NASVETE in jih temeljito preberi. Vsi so napisani iz naše praks ;) !!!
ODLOČI SE PAMETNO !!!

Lp, :P

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
30 Jun 2016, 14:23
Pozdravljen Yerney

Pred dobrim letom sem bil pred podobno odločitvijo, kot si sedaj ti. Po prebiranju foruma in telefonskem pogovoru s Kraljem Žara sem se odločil, da bo k hiši prišel Master - Touch GBS 57. Tako sem se odločil zaradi velikosti (pa tudi pečem po večini le za dve osebi) ter, ker pri tem žaru dobiš zraven kar nekaj stvari, ki bi jih drugače moral dokupiti (čeprav sem kasneje še vseeno dokupil kup stvari ) :lol: Ker sem bil ravno takrat star 40 sem izrazil to željo povabljenim, ki so mi ga kupili za darilo. Skratka žar sploh ni tako velik, kot bi človek mislil. Sem pa v soboto pekel pri prijatelju, ki je nabavil 47ko in se mi je zdel res majhen.....včasih pa že kar zavidam Gartiju, ki je lastnik velikega Webra 67, ki ga na žalost ne izdelujejo več.....Kralj žara Nejc mi je takole svetoval preko tel. pogovora : "žar bo z vami najmanj 15 let in, če se odločiš za 57ko nisi omejen pri nobeni stvari".....te besede so pretehtale mojo odločitev in ni mi žal :D
Kasneje sem nabavil še malega Webra Smokey Joe 37cm za res kakšno malo peko in za na dopust
Zadnjič spremenil Janez Q dne 30 Jun 2016, 17:04, skupaj popravljeno 1 krat.

Žar navdušenec
Žar navdušenec
30 Jun 2016, 15:54
Evo sam mam 67 in 47.

47 je za dva čisto dovolj, tudi pica (obvezno kamen) je čisto OK. Dodelaj ga po navodilih iz Gartijevega prispevka- 67 tke (dodaten obroč in mrežica) in bo OK.

Sem pa v soboto pekel za 40 ljudi (hvala bogu le klasiko - čevapi, klobasice,, perutničke) sta pa na začetku bila oba zelo obremenjena, nato se je umirilo.

Sam doma za 4 osebe uporabljam večina 47 in je dovolj.

Tudi razmontiran za na dopust se v avtu skrije v prostor za rezervo.

lp

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
11 Mar 2017, 19:18
Pozdravljeni forumaši ;)

Potrebujem vaše mnenje oz. nasvet.

Trenutno imam že par let Weber Master touch GBS 57cm... super zadovoljen z njim, kar nekaj pek je dal skozi..., vendar vedno manj je časa in bi rabil večkrat kaj na hitro spečt. tako da se vedno manj prižiga oglje, ker enostavno ni časa za zakurit :| Če bi bilo oglje kot plin..prižgi in peči bi bilo top ;)
Zato se mi je pojavila misel kaj če bi si omislil plinskega, ker bi 200% bil več v uporabi. Od raznih hitrih kosilc, večerij...brez predpriprav za zakurit itd.
V mislih sem imel da bi nabavil enega od teh dveh žarov:
- Weber GENESIS II E-310 GBS (cena 1000€) https://www.kraljzara.si/plinski-zar-weber-genesis-ii-e-310.html

- Weber SPIRIT E-320 ORIGINAL GBS (900€) https://www.kraljzara.si/plinski-zar-weber-spirit-e320-original-gbs-2016.html

Poleg tega pa bi Master toucha verjetno prodal, ker bi se verjetno samo nabiral prah. Ne da ne uživam ob peki na oglju, vendar je do penzije še dolga, da bom imel čas pečt na dolgo in široko :D Če bi naredil napako s tem, me hitro opozorite ;)
Priponke
46613675-plinski-zar-weber-spirit-e320-original-gbs-2016.jpg
61010175-plinski-zar-weber-genesis-ii-e-310.jpg

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
11 Mar 2017, 19:40
Zdravo,
saj ne da ti zavidam :geek: ampak če bi - jaz bi vzel ta črnega. Sploh če imaš kaj dodatne opreme od GBS za masterja. Pa kuhalnik tud šteje.
Ta starga pa ne prodaj. Še ti bo prav prišel.......imej ga - kot starodobnika. Spucanega in svetlečega pokritega v kotu - kot starega ferrarija ;) Potem pa ga kdaj pa kdaj mal pogledaš in umažeš. 8-) . Mogoče kakšen mladinec pokaže kaj interesa za to in ni ga boljšga darila....

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
11 Mar 2017, 19:46
Hvala Andrej ;) Ja, imam kar nekaj opreme za GBS, ampak saj imata oba plinska ta sistem..tko da bi prišlo v vsakem primeru v poštev :D

Glede tega plinskega kuhalnika zraven sem imel tudi jaz polno glavo..ali mi bo prišlo prav ali ne... Hmmm... Res nebi vedel. Ker recimo kakšno litoželezno ponev bi lahko kar na glavne rešetke dal.

Master toucha sem pa imel v mislih za prodat tudi zato, da bi si malce olajšal nakup novega..vsak € šteje ;)

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
11 Mar 2017, 19:55
Ja to pa res, vsak evro šteje.
Glede gorilnika pa - če boš dajal ponev na rešetko bo treba večkrat pokrov dvignit......če pa maš gorilec zraven ...... :roll:

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
11 Mar 2017, 21:10
To imaš pa prav Andrej ;) Temperatura se še prehitro izgubi. Sploh pa pri plinskih...nekaj sem bral da ne dosegajo ekstremnih temperatur kot na oglje. Sploh tisti ki nimajo searing gorilca.

Počakam še kakšen komentar da vidim še druga mnenja ;)

Uporabniški avatar
Zvezda terase
Zvezda terase
13 Mar 2017, 19:37
Pozdravljen

Ker sem imel prav tako vedno težavo z kurjenjem oziroma bi si tudi med tednom gdaj kaj na hitro spekel sem kupil spirit takšen isti kot si ga dal na sliko zaprt.. Zaprt je super ker še kaj spraviš noter in zapreš. zraven super za plinsko bombo. skratka jaz sem res zadovoljen. Z njim dosežeš de temperatura zraste do konca termometra. in to v 10-15 minutah odvisno je tudi kakšne so zunanje temperature.
Sam sem zraven dokupil še rostfraj rešetke da paše gor vok in litoželezna plošča.
Imam tudi polno litoželezno ploščo in kamen za pico.
Moram ti reči da uporabljam plim 70 % in oglje 30%
jaz veliko dimim in se si zraven kupil tudi posodo za dimljenje. Skratka razlike pri pečenju po mojem in po mnenju veliko nahranjenih ust ni.
Edina stvar ki jo moram zamenjati so tisti pokrovi na gorilcih. te so mi pregoreli. Sedaj bom nabavil rostfraj pa bo mir.
Če pa prodaješ 57 tko pa imam kupca.
še nekaj mojih slik. iz pljnskega žara
lp
Priponke
20150517_103407.jpg
20140601_113356.jpg
20150517_074037.jpg
20150517_073704.jpg
20140531_101303.jpg
20140504_105357.jpg

Žar navdušenec
Žar navdušenec
06 Sep 2017, 13:04
Če kdo proda plinski žar, spirit, vseeno kateri model, naj prosim javi!

Nazaj na forum

Vroče teme

Novi uporabniki

jony

miha.štepic

matjaž.kunc

mico2711

spadekevin

togri

2017 KraljZara.si. Vse pravice pridržane.

Spremljajte nas na Facebooku: