Pozdrav iz Kamnika

Iz kod prihajate? Na čem pečete? Povejte nam kaj o sebi. Ste Kralj Žara?

Žar navdušenec
Žar navdušenec
25 Jun 2018, 13:19
Pozdravljeni, sem novi uporabnik master-touch gbs webrovega žara, pri prvi in drugi peki sem imel probleme s temperaturo. Prišel sem nekje do 170 stopinj več pa ne pa sem imen za cel dimnik briket.
Koliko briket daste v dimnik za prižiganje ?
Koliko časa naj gorijo v dimniku ,je to pomembno?

Hvala v naprej lp Tomaž

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
28 Jun 2018, 12:35
Cel dimnik briketov, spodaj dam zmečkan papir ali karton ali pa 2 vžigalni kocki. Traja nekje do 15-20 min da se celoten dimnik briketov vname. Pripravljeno bo, ko bodo vrhnji briketi začeli postajat sivi.
Cel dimnik je dovolj za obe košar v žaru in to bi ti moralo zadostovati za temeraturo 250-300 C. Odvisno katere brikete uporabljaš.

Lp

Žar navdušenec
Žar navdušenec
28 Jun 2018, 16:25
Hvala za odgovor saj vem mal prakse pa bo,zaenkrat mam še webrove brikete
Katere priporočate.

Žar navdušenec
Žar navdušenec
12 Avg 2018, 09:49
Glede briketov:
Prejsnjo sezono sem imel brikete iz Lidla, vrcke so bile zaprte z belo-rdeco vrvico. Zelo dobri briketi, vroci, dolgo zarijo, osnajeo kompaktni tudi ko jih premetavas po zaru (za indirektno peko naprimer).

Letos mi je zmanjkalo zaloge, ves navdusen spet sibam v Lidla po brikete. Tokrat so vrecke zaprte samo z belo vrvico. Briketi so precej manj kompaktni; ko se vzgejo v dimniku in jih vsujem v zar, jih ~30% razpade v prah. Vsako prestavljanje po zaru naredi zadevo samo se slabso, zelo zelo hitro razpadejo.
So pa se vedno vroci, pa ce si zelo zelo pazljiv z njimi tudi dolgo zarijo (ce jih prej ne razbijes na prah).

Vsakic sem briketil kupil v Lidlu v Vizmarjah (zdraven Merkurja).

Skratka, Lidlovi briketi niso vec to kar so bili :(

Pozna kdo kaksne budget brikete ki so vsaj na nivoju bivsih Lidlovih?

Nazaj na forum

Vroče teme

Novi uporabniki

jony

miha.štepic

matjaž.kunc

mico2711

spadekevin

togri

2017 KraljZara.si. Vse pravice pridržane.

Spremljajte nas na Facebooku: