Pozdrav iz Kamnika

Iz kod prihajate? Na čem pečete? Povejte nam kaj o sebi. Ste Kralj Žara?

Žar navdušenec
Žar navdušenec
25 Jun 2018, 13:19
Pozdravljeni, sem novi uporabnik master-touch gbs webrovega žara, pri prvi in drugi peki sem imel probleme s temperaturo. Prišel sem nekje do 170 stopinj več pa ne pa sem imen za cel dimnik briket.
Koliko briket daste v dimnik za prižiganje ?
Koliko časa naj gorijo v dimniku ,je to pomembno?

Hvala v naprej lp Tomaž

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
28 Jun 2018, 12:35
Cel dimnik briketov, spodaj dam zmečkan papir ali karton ali pa 2 vžigalni kocki. Traja nekje do 15-20 min da se celoten dimnik briketov vname. Pripravljeno bo, ko bodo vrhnji briketi začeli postajat sivi.
Cel dimnik je dovolj za obe košar v žaru in to bi ti moralo zadostovati za temeraturo 250-300 C. Odvisno katere brikete uporabljaš.

Lp

Žar navdušenec
Žar navdušenec
28 Jun 2018, 16:25
Hvala za odgovor saj vem mal prakse pa bo,zaenkrat mam še webrove brikete
Katere priporočate.

Žar navdušenec
Žar navdušenec
12 Avg 2018, 09:49
Glede briketov:
Prejsnjo sezono sem imel brikete iz Lidla, vrcke so bile zaprte z belo-rdeco vrvico. Zelo dobri briketi, vroci, dolgo zarijo, osnajeo kompaktni tudi ko jih premetavas po zaru (za indirektno peko naprimer).

Letos mi je zmanjkalo zaloge, ves navdusen spet sibam v Lidla po brikete. Tokrat so vrecke zaprte samo z belo vrvico. Briketi so precej manj kompaktni; ko se vzgejo v dimniku in jih vsujem v zar, jih ~30% razpade v prah. Vsako prestavljanje po zaru naredi zadevo samo se slabso, zelo zelo hitro razpadejo.
So pa se vedno vroci, pa ce si zelo zelo pazljiv z njimi tudi dolgo zarijo (ce jih prej ne razbijes na prah).

Vsakic sem briketil kupil v Lidlu v Vizmarjah (zdraven Merkurja).

Skratka, Lidlovi briketi niso vec to kar so bili :(

Pozna kdo kaksne budget brikete ki so vsaj na nivoju bivsih Lidlovih?

Nazaj na forum

2017 KraljZara.si. Vse pravice pridržane.

Spremljajte nas na Facebooku: