Pozdrav iz Šiške

Iz kod prihajate? Na čem pečete? Povejte nam kaj o sebi. Ste Kralj Žara?

Uporabniški avatar
Žar navdušenec
Žar navdušenec
29 Jan 2017, 15:00
Evo, pa sem se tudi jaz registriral. Pečenje na žaru je moj najbolj priljubljen način kuhanja. Pečem celo leto ne glede na vreme, vsaj enkrat tedensko, poleti včasih tudi vsak dan. Do predlani sem samo grilal, potem pa sem v bauhausu videl znižan kingstone 57 cm žar in ga vzel s sabo. Od takrat naprej je postal moj najboljši prijatelj. Sicer ni weber, ampak sem ga kmalu pogruntal. Zdaj temperaturo naštimam brez problema.
Pečem pa vse, najraje ribe, največkrat pa piščanca. Ravno včeraj sem vroče prekadil lep kos razsoljene slanine. Take slanine še nisem jedel, odličen okus, to se ne da kupiti.
Sem pa ugotovil, da premalo slikam. Pa še krokodili (dva mulca) mi hrano raztrgajo, še preden jo odložim na mizo. Da sem slikal tole, sem ju moral dati skoraj na ketno:

Slika

Slika

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
29 Jan 2017, 20:43
O sory za tisto prej madona, sem prehitro napisal...... pa res znaš :!:

Lep pozdrav na forumu in ja ..... izkušnje in znanje nikoli ne škodijo.

Uporabniški avatar
Žar navdušenec
Žar navdušenec
29 Jan 2017, 21:19
Andrej, hvala. Bom še kaj poslikal. V skrinji imam par kil muren, to je najtežja riba za speči. In najboljša! Za enkrat dobite samo slike, he, he.

Žar navdušenec
Žar navdušenec
05 Feb 2017, 12:59
Pozdravljena Paradajzar in Andrej...
Glede na to,da vidim da sta zelo velika ljubitelja kulinarike in uporabljata razlicne tehnike me zanima ali uporabljata tudi tehniko Sous Vide?

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
05 Feb 2017, 13:15
Zdravo,

ja sam tega še nisem poskusil, mi je pa sodelavec povedal, da je pripravil na tak način - v vakuumu pakirano in na nizki temperaturi 80 C dvanajst ur "kuhan" flam, nato pa na hitro na žar. Mora bit dobro. 8-)

Kot rečeno tega še nisem delal.
Imaš kaj izkušenj s to metodo? Jasno da brez fotk ne boš uspel... :D :roll:

Žar navdušenec
Žar navdušenec
05 Feb 2017, 13:29
Zdravo Andrej,
Sam sem si nabavil Gorenje Sous Vide:
http://www.gorenje.si/izdelki/mali-gosp ... e-kuhalnik

Zaenkrat sem vanj delal posirana jajca v lupini 13 minut na 75 stopinj.
Najboljsa jajca ever :-) delam jih zaradi enega odlicnega recepta z tagliolini in sladko smetano.
Verjamem,da bom letos velikokrat delal tudi razlicno meso na ta nacin.
Delal sem tudi svinjsko potrebusevino 18 ur na 65 stopinj in potem premazano z teriyaki omako.
Meso je mehko kot maslo. Zal nimam slik te pojedine.
Dejatvo pa je,da v visoki kulinariki v zadnjem obdobju vsi uporabljajo telo tehniko. Mene je prepricala.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
05 Feb 2017, 13:54
No ta aparat je pa boljš kot posoda za vkuhavanje....... ampak, potrebušina kuhana in s teriaki omako ne more bit slaba.......samo......samo kako pa koža zahrusta v vakumu?

Domnevam da si pol dal to še zapečt na visoko vročino :roll: .

Žar navdušenec
Žar navdušenec
05 Feb 2017, 14:01
Pravilno razmisljanje Andrej...
Najprej v vakum marinirano in iz vakuma na vroc zar,da se razvije do popolnosti Maillardova reakcija. Mislim da sem nasel slike in so v moji predstavitvi,kakor tudi ostale slike.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
05 Feb 2017, 14:13
Aha, tako pa ja, brez oglja ne more bit dobrega meska.... :D

JA če tehnologija in seveda znanje pomaga, je hrana lahko samo še boljša..... važn da je na koncu malo dima in družba, ki hrano z užitkom poje. 8-)

Uporabniški avatar
Žar navdušenec
Žar navdušenec
05 Feb 2017, 15:44
Jaz sem tudi lani nabavil Gorenjev Sous Vide. Vreden je vsakega centa.
V njem sem delal svinjska rebra 24 ur na 66 stopinj, goveja rebra 48 ur na 54 stopinj, stejke 1-2 uri na 54 stopinj in še in še.
Meso je sicer užitno, ko ga vzameš ven, vendar nima nobene skorjice, zato ga je potrebno popeči. Meso ima tako teksturo, kot jo je pri klasičnih načinih priprave nemogoče doseči. Npr. svinjska rebra so pri klasični pripravi vedno vlaknata, ko so gotova. Nič slabega v tem, ampak iz Sous vida imajo še vedno strukturo mesa, čeprav so čisto mehka.
Stejk vzameš ven in ga na žaru obračaš kake tri minute, da se dobro zapeče. Dobiš zapečeno skorjico in medium rare meso od roba do roba.
Tudi piščančja prsa, ki niso ravno moj priljubljen kos mesa, po 1-2 urah na 63 stopinjah ostanejo sočna in mehka, Na hitro jih popečeš za skorjico in dobiš prsa, ki se topijo v ustih.
Ko dobim lep mesnat kos govejih reber, jih bom pripravil in končal na žaru. Bom poslikal. Meni so boljše mod stejkov.
Pomembno je samo, da meso soliš pred vakumiranjem, ker sol zadržuje vodo v mesu. Začimbe dodajam pred peko.

Nazaj na forum

2017 KraljZara.si. Vse pravice pridržane.

Spremljajte nas na Facebooku: