Pozdrav iz Ljubljane

Iz kod prihajate? Na čem pečete? Povejte nam kaj o sebi. Ste Kralj Žara?

Žar navdušenec
Žar navdušenec
15 Maj 2016, 15:24
Ja je tako kamen sem dal šele potem notri ko sem že segrel žar, Sem si rekel da nebom preveč zadušil kroženje zraka (misliš da je bil krivec za majhno temparaturo dež in vlaga v zraku?). Ja sem pa gledal tvoje dodelave, pa že razmišljam kako bi še na bolj enostaven način dvignil pokrov žara. Samo potem me zanima kako je z kroženjem zraka če se dvigne pokrov ker potem ni več zaprt z spodnjim delom in ti potem tam toplota uhaja ven (res pa je da se poveča pretok zraka)? A bi bilo dovolj recimo, da bi vmes dal naprimer tanko dilco ter tako dvignil pokrov.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
15 Maj 2016, 15:38
TOČNO tako (z leseno letvico) sem jaz prvič naredil ;) , pa se mi je zažgala ampak, sem dosegel višjo T. To sem začel delati pri peki pizze. Nadaljeval sem s krivljenjem debele alu. žice, mi plesal pokrov. Imel sem dovolj vsega in se podstopil izdelave 4x distančnik po slikah. Sedaj jih uporabljam pri peki pizze (DIREKTNI NAČIN , čez 280 st.C z MOJIM DISTANČNIM OBROČEM) in peki steakov (DIREKTNI NAČIN , tudi čez 300 st.C BREZ DIST. OBROČA).
Ravno danes sta padla dva hlebca kruha, zatem pa še dva T-bone steaka vsak po 0,87 kg (4 cm debeline na kostem delu in PRAV TAKO TUDI NA MESNEM). Pečenje na cca. 285 st.C, 4,5 min./4,5 min. na koncu 10 min. v alu. BUŽANSKU DOBRU :) :D :lol: .
Razmisli malo o INOX dodatnih MREŽAH za pečenje ;) ;) ;) !

Lp, :P

Žar navdušenec
Žar navdušenec
15 Maj 2016, 17:50
Haha. Drugače sem prišel na eno noro idejo. Ko sem gledal tale tvoj obroč (da lahko notri spraviš piščanca) se mi je porodila ena zamisel. Da bi naredil obroč visok nevem cca 50-60cm s tem da bi spodaj na vsako stran naredil vratca za dolaganje oglja/briketov) s tem da bi lahko s temi vratci še dodatno lahko doziral zrak v kolikor bi bilo to potrebno. Ta vratca bi naredil samo zato da bi bilo lažje doziranje materiala v kotel in hkrati nebi zmanjševal temparature v samem kotlu in bi posledično bila tudi bolj konstantna temparatura ter nemoteno naprimer dimljenje (na vrhu obroča pa naredil prečnik na katerega bi lahko obešal meso tako kot se to dela naprimer v prekajevalnicah mesa ali "črnih" kuhinjah). Si mogoče o tem že kaj razmišljal? Saj te mreže če sem dojel je ubistvu bolj kot ne namenjena peki manjših kosov mesa zelenjave?

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
16 Maj 2016, 12:10
Notri lahko pečem prekleto velikega PURANA :lol: , pšanc ni nič ;) .
Ob izdelavi tega obroča sem pomislil malo na smokerja. Glede mrež pa je tako, da jih lahko med peko šibam-premikam-vrtim po glavni pekovski rešetki kakor želim. :)
Glede nadaljnih inovacij na področju dodelav, sprememb, ... pa sedaj z veseljem prepuščam še malo tebi ker vidim, da si še en tak, kot jaz! SUPER !!! ;) .

Uporabniški avatar
Žar navdušenec
Žar navdušenec
16 Maj 2016, 16:27
http://www.kettlepizza.com/

neki takega bi si jaz rad nabavil samo je pa precej drago... za to kar je...

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
16 Maj 2016, 18:20
Moj pomislek je na razliki T zadaj in spredaj, kjer je stalna odprtina ;) . Videl sem že, kako so pizze sredi peke obračali :cry: . Žan, kaj pa ti misliš?

Uporabniški avatar
Žar navdušenec
Žar navdušenec
16 Maj 2016, 19:26
Ja je treba obrnit sredi peke... sicer pa jih obračajo tudi v krušnih pečeh...se mi zdi.

Uporabniški avatar
Žar navdušenec
Žar navdušenec
16 Maj 2016, 19:33
Garti, a ti pizzo oz kruh pečes na direktni vročini se pravi od kamnom imaš oglje? Al pečeš z ogljem ob robu žara in pod kamnom nič?

Prvič ko sem pekel pizzo na kamnu sem imel pod njem oglje in se mi je testo spodaj zažgalo medtem, ko bi zgoraj rabil do perfekcije še kar nekaj časa...

Drugič sem jih pekel pa direktno na rešetki s tem, da sem oglje dal samo na rob okoli in okoli in pekel na sredini indirektno samo testo potem pa na pečeno stran dodal nadev in dal nazaj za cca 10 min. Za enkrat mi je tako najboljše uspelo...

Kruh pa sem pekel indirektno (žerjavico na eno stran na drugo stran pa kamen in na njem kruh).

Žar navdušenec
Žar navdušenec
17 Maj 2016, 13:19
Zdravo. Ja sem tudi jaz že gledal tele ketle za pico samo se mi meni osebno niso dopadli. Je pa tako kot je garti rekel bi jo mogel pomoje sredi pečenja obračati razen če bi že prej toliko segrel poden in nato žerjavico razmaknil ob straneh da bi se naokoli zapeklo. Ja tudi jaz sem drugace sedaj dal kamen direktno nad oglje pa se je tudi meni spodaj preveč zapekla... Tako da bom naslednjič naredil na sredini en kupček ter čisto ob robu ketla da bo šla toplota tudi s strani navzgor. Ker na sredini je bila meni osebno preveč pečena med tem ko po robovih je bila top. Tako da naj še kdo drug pove kako pripravi žar za peko pice in kakšno postavitev oglja uporablja.

Uporabniški avatar
Zvezda ulice
Zvezda ulice
17 Maj 2016, 16:30
Pri peki pizze uporabljam DIREKTNI način in malo bolj dvignjeno rešetko s kamnom ter štiri distančniki, da privzdignem pokrov zaradi T v kotlu (cca. 250/280 st.C na kamnu). Zažge pa se zato, ker predolgo pečete (cca. 0,5 kg moke, 0,75 kg sira, 0,75 kg salame, 0,4 L omake, ... , 250/280 st.C , 5 min.) :o :)
Kruh pa POSREDNO na kamnu. Imam štiri košare, v sredini pa pokrit kvadrat z inox ploščo (1,5 kg moke in ostale primesi, cca. 200 st.C, 45 min.) ;)

Nazaj na forum

2017 KraljZara.si. Vse pravice pridržane.

Spremljajte nas na Facebooku: